Koolid 1.-12. klass

Klassiga AHHAA külastamine on mõnus vaheldus. Eriti asja ette on väljasõit AHHAAsse siis, kui mõttes on klassiruumides õpetatut praktikas järele proovida.

Näiteks, mis on elekter ja kuidas siis õigupoolest pirn laes põlema läheb? Vahest on klassis edasiseks inspiratsiooniallikaks hoopis AHHAA limonaadivalmistaja tunnistus? Või, kui gümnasistidele jääb õpiku anatoomia veidi kuivaks ja igavaks, on klassireisil hea mõte proovida kätt seasilmade- või südame lahkamisega.

Õppereis AHHAAsse lummab paljusid. Ilmselt ei jäta ühtki õpilast külmaks teadmine, mismoodi see inimeseloom funktsioneerib. Kus asuvad tunded? Mõtted? Miks meil on refleksid ja kas süda tõesti on südamekujuline?

Klassiekskursioonid AHHAA töötubadesse annavad vastuse nendele ja paljudele teistele küsimustele.

Teadus ei pea olema igav. Ja see ei olegi! AHHAA eesmärk on kujundada teadmistepõhist mõtteviisi just läbi teadusmaailma ägeduse, põnevuse ja efektsete katsete, hoides sealjuures kätt siiski pulsil ka professionaalsusel.

Olgu laps 7- või 17-aastane – avastamisrõõmu jagub kõigile. Kes siis pauku ja nalja ei armastaks!? Kui tuled AHHAAsse klassiekskursioonile, siis koged, et lõbu ja teadmised käivad käsikäes.

Töötoad

Ahhaa, bakterid!

Proovi kätt tõelise mikrobioloogina! Iga töötoas osaleja saab testida enda valitud pindu veendumaks, kas ala on puhas või käib seal põnev mikroorganismide elu.

NB!  Töötuba on sobilik juba koolieelikutele!
Vanusele 5+
40 min

Köögiviljakeemia

Miks on köögiviljad erinevat värvi? Kuidas neid värve viljadest eraldada? Kuidas ma köögiviljadega keemiat teen?
Köögiviljakeemia töötoas vastame just sellistele põletavatele küsimustele!

NB! Töötuba on sobilik alates 3. klassist!
Vanusele 9+
40 min

Kofeiinikristallid

Töötoas eraldame kofeiinitablettidest kofeiini, loome kaunid kristallid ja imetleme neid läbi mikroskoobi.

NB! Töötuba on sobilik alates 5. klassist.
Vanusele 12+
45 min

Lõhnade süntees

Mis on ühist kodukeemial ja kommidel? Uurime, millised kemikaalid panevad lõhnama nii puhastusvahendid kui ka kommid. Loome keemialaboris ise erinevaid lõhnaaineid.

NB! Töötuba on sobilik alates 8. klassist!
Vanusele 15+
45 min

Limonatoorium

Kergitame saladuseloori limonaadi ajaloolt ja teeme ka päris Limpa limonaadi! Lisaks uurime, millal valmistati esimene karastusjook ja kuidas saavad mullid limonaadi sisse.

Vanusele 4+
45 min

Pildi ilmutamine

Reisime tagasi aega, kus ei olnud iPhone'i ja pildid ei tulnud printerist ning ilmutame pilte vanaaegse raua-sinitrükk tehnikaga. Räägime ka üldiselt fotograafia põnevast ajaloost ja ilmutamise protsessist tänapäeval. Kemikaalidega loodud sini-valge pildi saab igaüks kingituseks koju kaasa.

NB!  Töötuba on sobilik alates 1. klassist.
Vanusele 8+
40 min

Raketi lennutamine

Mis paneb raketid lendama? Milline peaks välja nägema üks hea rakett? Töötoas õpime, kuidas panna lihtsa vaevaga rakett õhku tõusma ja mida selleks täpsemalt vaja on. Disainime ise endale raketi ja lennutame seda võimalikult kõrgele!

NB! Töötuba on sobilik alates 2. klassist!
Vanusele 9+
40 min

Seebilabor

Arutame, miks mullide saamiseks tuleb veele seepi lisada ja uurime, kuidas vanasti kodus seepi keedeti. Kõige lõpuks teeme ka ise vahutavat ja hästi lõhnavat seepi!

NB! Töötuba on sobilik juba koolieelikutele!
Vanusele 5+
45 min

Silma lahkamine

Saa teada, kuidas töötavad meie silmad ja kellel on maailma suurim silm. Lisaks saad kontrollida, kui kindlalt hoiab sinu käsi skalpelli silma lahates.

NB! Töötuba on sobilik alates 5. klassist!
Vanusele 10+
45 min

Planetaarium