Tehnoloogiasaal

Püsinäitus
Sissepääs majapiletiga
Toimumisajad
Sõida jalgrattaga kõrgel saali kohal, tee endast lõhkeva õhupalliga pilti ja uuri kodumasinaid seestpoolt.

Lisaks ootavad sind AHHAA tehnoloogiasaalis kõikuv tunnel ja salapärased varjueksponaadid. Samuti saad siin sõita Münchauseni tornis kõrgele saali kohale või tiirutada peadpööritavas estronautide treeningseadmes.

Tehnoloogiasaalis asuvates laboriruumides toimuvad iga päev AHHAA töötoad. Saali 2. korruse rõdul ootavad sind TÜ ajaloolised meditsiinikollektsioonid ja 3. korruse rõdul illusioonide näitus "Ahhaa, illusioonid!". 4. korrusel on sissepääs planetaariumisse (NB! Planetaariumi külastamiseks tuleb osta eraldi pilet)

Mõne eksponaadiga, nagu õhupallipilt, saad pilte ja mälestusi koju kaasa võtta. Kindlasti logi ENNE eksponaadi kasutamist AHHAA veebiäppi. Sidudes eksponaadi enda kasutajaga jäävad kõik sinu loodud mälestused sinu telefoni.

Veel näitusi

Ahhaa, tehisaru=AI!

Kas tehisintellekt suudab mõelda? Kas robot võib olla su parim sõber? Ja mis mõttes AI kirjutab luuletusi?! Tule ja avasta kogu tehisaru põnev saamislugu AHHAA uuel näitusel „Ahhaa, tehisaru=AI!“, mis viib sind otse tehisaru maailma südamesse!

Fuajee

Lisaks näitusesaalidele leiad hulgaliselt vahvaid eksponaate ka AHHAA fuajees. Seikle peegellabürindis, lahenda tähepuslesid ja teisi mõistatusi ja uuri ennast kõverpeeglitest! Fuajee aknal asub ka hiiglaslik Newtoni õunapuu, mida on kõige parem vaadata üldse õuest (AHHAA Turu tänava poolselt küljelt).
NB! Kõik meie eksponaadid ei mahugi majja ära. Nii saab teaduskeskuse ees uudistada õhus seisvat veekraani ja raketi Ariane maketti (päris-Ariane on Euroopa Kosmoseagentuuri rakett, mis 2020. aastal kosmosesse lendas), proovida päris sõiduauto maast üles tõsta ja ronida hiigelpingile, kuhu mahub ära peaaegu terve klassitäis inimesi!

Elusaal

Tutvu sipelgate ja tibude igapäevatoimetustega, uudista eksootilisi kalu, trüki veeprinteriga põnevaid mustreid ja tekita aurukeeriseid. 

AHHAA elusaal on ainuke koht maailmas, kus saab siseruumis jälgida 20 000 metsakuklase igapäevaseid toimetusi. Lisaks on siin 6000-liitrine akvaarium Punase mere kalade, korallide ja teiste mereelanikega. Kui sul on õnne, siis võib meie tibulas just sinu silme all kooruda järgmine tibu!

Tartu Ülikooli meditsiinikogud

Ainulaadne pilguheit inimese anatoomiale. Näitusel saab ülevaate kogu inimkehast ja vanim eksponaat on pärit lausa aastast 1803!

AHHAA tehnoloogisaali 2. korrusel saab tutvuda Tartu Ülikooli ajalooliste meditsiinikollektsioonidega. Unikaalne näitus annab ülevaate kogu inimese kehast, näha saab nii terveid organeid kui ka erinevate haigusnähtudega preparaate.